Doprajme deťom zdravie

Hlavná stránka / Ovocie / Školské ovocie

 

   Školské ovocie

Projekt "Školské ovocie" je iniciatíva financovaná Európskou úniou, ktorá má za cieľ podporiť zdravý životný štýl u detí a mládeže prostredníctvom zvýšenej konzumácie ovocia a zeleniny, čo prispieva k ich všeobecnému zdraviu a správnej výžive, vytvárať pozitívny vzťah detí k poľnohospodárstvu, podporujúc tak uvedomenie si významu miestnej a udržateľnej výroby potravín. Program zahŕňa aj vzdelávacie aktivity, ktoré majú pozitívne ovplyvniť stravovacie návyky detí.

Vedeli ste že, organizmus si nevie vitamíny vytvárať sám? Jedálniček školáka by mal obsahovať stravu, ktorá je výživná a zároveň dodáva energiu. Pravidelnou konzumáciou podporíme správne fungovanie organizmu, telesnú a duševnú kondíciu, posilnenie imunitného systému.

 

Kto sa môže zapojiť

Implementácia projektu závisí od spolupráce medzi školami a dodávateľmi. Ide o pravidelné, aktuálne úplne bezplatné, zabezpečovanie dodávok čerstvého a spracovaného ovocia priamo do školských zariadení, čo najbližšie k rukám detí, pre ktoré je primárne program určený.

Možnosť zapojiť sa do programu majú všetky materské a základné školy, školy pre deti alebo žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.

 

Zdravé školské ovocie od Plantexu

Spoločnosť PLANTEX, ako hrdý a spoľahlivý partner dodáva kvalitné, slovenské ovocie priamo z vlastných produkčných sadov k rukám detí už od roku 2009, svojimi aktivitami zastrešuje viac ako 400 školských zariadení, čo predstavuje viac ako 47 000 spokojných detí a žiakov.

Naša vášeň v tom, čo robíme je zrkadlom v každej dodávke, kde sa staráme o to, aby deti dostávali len to najlepšie. Od nás získate nielen dodávku ovocia, ale aj záruku kvality, chuti.

S našou spoločnosťou môžete byť istí, že každý kus ovocia, ktorý dostane každý žiak, je starostlivo vybraný, kvalitne zabalený a bezpečne distribuovaný.

Plantex - pre radosť z chutného ovocia a bezpečné stravovanie detí!

 

Náš sortiment

Deti od nás dostanú primárne naše slovenské ovocie, zodpovedajúce prísnym kritériám a európskym štandardom, šťavy a pyré bez pridania cukru a konzervačných látok.

 • Jablká
 • Hrušky
 • Ovocné šťavy
 • Ovocné pyré
 • Jahody
 • Čučoriedky
 • Maliny
 • Sušené jablkové lupienky

Benefity, ktoré s nami získate

 • Výsadba ovocnej záhrady

Naša spoločnosť je okrem pestovania ovocia aj významným svetovým producentom ovocných výpestkov.

Spoločne s nami môžete posilniť environmentálnu výchovu a spolu so študentmi budovať zmysluplný vzťah so živou prírodou. Buďte súčasťou tímu, ktorý má za cieľ rozvíjať záujem študentov o školské záhrady a ich pestovanie.

Bezplatne Vám poskytneme ovocné stromy a kry, ako aj substráty a záhradnícke potreby potrebné k výsadbe.

 • Exkurzia v PLANTEXE

Vzdelávacie exkurzie sú pre nás nielen príležitosťou poskytnúť žiakom zábavný spôsob učenia, ale aj prostriedkom, ako podporiť ich záujem o svet rastlín a záhradničenia.

Náš pracovník deti prevedie oddeleniami firmy poľnohospodárskej produkcie, kde budú mať možnosť nahliadnuť do skladu ovocia, sadu, záhradného centra. Pútavá prezentácia iste zaujme aj najmenších poslucháčov. Na záver je pre každého pripravená zdravá odmena.

 • Prednáška priamo vo Vašej škole

Cieľom odbornej prednášky je vzdelávať deti a zvyšovať ich povedomie o dôležitosti lokálnej produkcie, sezónnosti a rozmanitosti potravín. Chceme im predstaviť fascinujúci svet dopestovania jabĺk a zároveň ich zoznámiť s inováciami a modernými technológiami, ktoré sú dnes využívané v poľnohospodárstve.

Priblížime deťom kroky, ktoré sú nevyhnutné pri dopestovaní jabĺk od sadenia semien až po zber. Zameriame sa na dôležitosť starostlivosti o rastliny a environmentálneho ohľaduplného prístupu k poľnohospodárskej činnosti.

Prednášku je nielen poskytnúť deťom nové vedomosti, ale aj vzbudiť ich záujem a rešpekt voči potravinovému reťazcu a práci v poľnohospodárstve. Plantex - pre vzdelávanie, povedomie a zdravý vzťah k potravinám!

 • Ochutnávka ovocia
 • Odbremenenie od administratívy
 • Samozbery v našich sadoch za zvýhodnené ceny
 • Zľavové poukážky na nákup v záhradnom centre PLANTEX

 

Pridajte sa k nám!

Aktuálne prebieha priberanie nových partnerov pre školský rok 2024/2025.
 

KONTAKT:

Školské ovocie
Plantex, s.r.o.
Veselé 417,
92208 Veselé

email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel.: 033/7796322  (klapka 2)
mob.: 0915594908