Samozber jahôd

Jahodoviská

Bučany
Bučany
Borovce
Borovce

- Bučany -

Kedy otvárame 

Samozber jahôd sa realizuje väčšinou v mesiacoch jún.

- Borovce -

Kedy otvárame 

Samozber jahôd sa realizuje väčšinou v mesiacoch jún.

  •  
  •  

Postup pri samozbere

01
Odváženie nádob

Náš personál Vám odváži nádoby ktoré ste si priniesli na zber jahôd. Dostanete lístok, ktorý je potrebné si odložiť. Nádoby Vám vážime preto, aby sme Vám ich váhu mohli odrátať a platíte len za to, čo si nazbierate. Ak nemáte dostatok prázdnych nádob na jahody, môžete si ich zakúpiť u nás v pokladni.

02
Zber jahôd

Pridelíme Vám riadok, na ktorom si môžete nazbierať jahôdky. V pridelenom riadku stúpajte opatrne, nezašlapujte prosím jahody a nezrelé plody. Zbierame iba zrelé jahody vyfarbené do červena. Pri zbere jahodu chytáme medzi palec a ukazovák a mierne ich pootočíme. Nehádžeme ich, ale ich opatrne a pozorne ukladáme do nádoby. Jahody ktoré sú poškodené a už ste ich odtrhli dajte medzi riadok na slamu. Správajte sa prosím disciplinovane a nepreskakujte na iný riadok. Rešpektujte pokyny nášho personálu

Samozber

Pripravili sme pre Vás pár užitočných rád o tom, ako postupovať pri samozbere jahôd.

OTVÁRACIE HODINY SAMOZBERU

PONDELOK - PIATOK 7:00 - 19:00
SOBOTA 7:00 - 15:00
NEDEĽA zatvorené

O aktuálnej situácií na samozberových plantážach sa odporúčame informovať na 033/7796322, 0918802620 alebo na www.plantex.sk

03
Váženie jahôd

Nazbierané jahôdky donesiete na váhu pri kasu. Je potrebné odovzdať obsluhujúcemu personálu lístok s váhou prázdnych nádob. Odvážime Vám nazbierané jahody a odrátame váhu nádob. Vás vážiť nebudeme, čo ste zjedli neplatíte.

04
Platba

V pokladni zaplatíte za nazbierané jahody. Minimálne zaplatíte 5 kg jahôd a to aj v prípade, ak ste nazbierali menej, alebo ste sa len najedli. Okrem toho si môžete u nás kúpiť niečo na občerstvenie.

 

Ponuka

Sezóna slovenských jahôd je relatívne krátka a preto sú tieto červené, voňavé plody tak vzácne.  Počas sezóny jahôd si môžete odniesť čerstvé jahody z našich predajní alebo si ich sami nazbierať na plantáži v Borovciach a Bučanoch.

Čerstvé jahody

Aktuálne zberaná odroda je Clery. (min. odber je 5 kg)

cenu upresníme

Nazberané jahody

Môžete si ich zakúpiť v našich jahôdkach v Trnave a Bučancoh a taktiež v predajni ovocia vo Veselom a v Piešťanoch.

cenu upresníme