Novinky z Plantexu

Hlavná stránka / Blog / Aktuality z Plantexu / Sobota 21.10.2023 - Výsadba, pestovanie a starostlivosť o jablone
Novinky

Sobota 21.10.2023 - Výsadba, pestovanie a starostlivosť o jablone

17. október 2023

Na stretnutie s odborníkmi Ing. Petrom Moldom a Ing. Petrom Kováčom sa môžete tešiť už túto sobotu 21.10.2023 v Záhradnom centre vo Veselom. Hlavnou témou bude výsadba, pestovanie a starostlivosť o jablone.

 

Ovocinár s inšpirujúcim príbehom.

Ing. Peter Molda bol najskôr železničiar, teraz je z neho vášnivý ovocinár. Záhradník, ktorý toto remeslo nevyštudoval, ale mal presvedčenie a chuť naučiť sa ho. Ovocinárstvo je jeho vášeň a možno práve vďaka tomu dva krát získal titul jablko roka, ktorý neznamená iba chuť, vôňu a krásu odrody Pinova, ale aj ústretovosť, ochotu a umenie. Jeho príbeh doteraz inšpiruje ľudí, aby sa pustili do práce, že nikdy nie je neskoro začať a odmenou je nakoniec domáce chutné a zdravé ovocie.


 

Sprievodný program:

FELCO - odborné poradenstvo
Cieľom spoločnosti vždy bolo a vždy bude ponúkať inovatívne a odolné riešenia pre komerčné trhy prerezávania a rezania. Spoločnosť FELCO sa vždy snažila vyrábať veľmi kvalitné nástroje pomocou presných postupov s jediným cieľom: dokonalosť. Dôkazom toho sú rôzne certifikácie tretích strán v tak rôznorodých oblastiach, ako je kvalita, životné prostredie a bezpečnosť. 

Naši ovocinári používajú v ovocnom sade práve túto značku, ktorú majú už roky overenú.


APIMED - ochutnávka kvalitných včelých produktov

Včelárstvo bolo spočiatku len záľubou, láskou k prírode a tradíciám. Stalo sa však vášňou, ktorá začala plniť naše sny v okamihu, keď sa premenila na každodennú usilovnú prácu. Základná filozofia medovinárstva spočíva vo výrobe odrodových medovín odlíšených druhom medu, z ktorého sú vyrobené tak, ako vinári ponúkajú víno podľa odrody hrozna. Využívame pritom druhovú pestrosť a rozmanitosť slovenského medu – kvetový, agátový, lesný či lipový med. V každej kvapke tohto lahodného nápoja nájdete to najlepšie z použitého medu, bylín a korenín. K samotnej výrobe pristupujeme s veľkým rešpektom a zanietením.

Apimed je značka o ktorej kvalite sa presviedčajú zákazníci doma i v zahraničí. Už túto sobotu bude v našej farmárskej časti ochutnávka týchto skvelých slovenských produktov.

 

Fotogaléria