Novinky z Plantexu

Novinky

Carving fruit

17. október 2018

Študentka Hotelovej akadémie v Piešťanoch Nickolle Ecker nám na Otvorení jesennej sezóny predvedie ako sa dá preniesť umenie do ovocia  a zeleniny. 

Čo je Carving?

Najznámejšia verzia vzniku carvingu je príbeh vyrezávania do ovocia a zeleniny, ktorý sa začal pred skoro 700 rokmi v Thajsku. Pri príprave na jeden zo svojich hlavných festivalov sa jedna z kráľových služobníčok snažila vymyslieť, ako by mohla urobiť festival krajší a potešila kráľa. Vzala si kvet ako predlohu na vyrezávanie a potom vyrezala vtáčika. Práve tento príbeh je začiatok tohto umenia, ktoré ešte stále trvá a je čoraz viac známejšie.

A ako sa dozvedela Nickolle o Carvingu?

O Carvingu som sa prvý krát dozvedela keď sme si museli vybrať povinný krúžok, zaujalo ma čo všetko sa dá spraviť z ovocia a zeleniny, odvtedy je to už 4 roky čo vyrezávam a stále je sa v čom zdokonaľovať. Vyrezávam na rôzne akcie ako sú práce SOČ, DOD v škole, svadby alebo rôzne narodeninové oslavy. 

 

20.10.2018 - Otvorenie jesennej sezóny v Plantexe

Prineste si napríklad veľké uhorky, cukety, reďkovky (biele aj červené), cviklu, mango, pór, červenú cibuľku (väčšiu), kaleráb, fenikel, mrkvu, alebo zemiaky. Dá sa samozrejme aj menší melón - najlepšie žltý.

 

Tešíme sa na Vás pri Otvorení sezóny